farbowanie wlosow

 Farby bez amoniaku — w jakich sytuacjach warto ich używać?

Spread the love

Salon fryzjerski to miejsce, które kobietom kojarzy się nie tylko z modelowaniem oraz podcinaniem włosów, ale również ze zmianą ich koloru. Dla niektórych jest to temat kontrowersyjny ze względu na potencjalną szkodliwość farb. Na jakie rozwiązanie warto się wtedy zdecydować? Sprawdzamy.

Farby do włosów bez amoniaku — kto powinien wziąć je pod uwagę?

Produkt, jakim jest farba do włosów brąz, to środek, który może występować w kilku wariantach. Najczęściej profesjonaliści dzielą je na te, z dodatkiem amoniaku oraz te, które są go pozbawione. Skupmy się na tych nieposiadających tak zwanego wodorku azotu.

Wiele osób zastanawia się: dla kogo są farby do włosów bez amoniaku? Głównie będą to osoby, które po prostu boją się zmieniać kolor, ze względu na ryzyko uszkodzenia struktury włosia. Brak amoniaku to łagodne działanie niezagrażające nie tylko włosom, ale również skórze głowy.

Często na farbach z dodatkiem amoniaku producenci ostrzegają przed jego drażniącym zapachem oraz zachowaniem szczególnych środków ostrożności przed podrażnieniem. W przypadku produktów bez amoniaku problem ten został zredukowany do minimum. Nie tylko nie posiadają one nieprzyjemnego zapachu, ale zostały skonstruowane tak, aby posiadać wyłącznie roślinne ekstrakty oraz składniki.

Redukcja chemii w farbach bez amoniaku ma znaczenie głównie dla osób z tendencją do wypadania włosów oraz nadmiernego przesuszania się skóry głowy. Dzięki temu mogą oni zmienić swój dotychczasowy odcień bez ryzyka o powstanie łupieżu lub zaczerwienienia.

Gdzie dostępne są farby do włosów bez amoniaku?

Takie produkty są dostępne między innymi w dobrych drogeriach stacjonarnych oraz online. Warto szukać ich tam, gdzie widoczne są dobre opinie od klientów. W ten sposób można mieć pewność, że są one sprawdzone oraz co najważniejsze łagodne i skuteczne.

Farby te można znaleźć w łatwy sposób przez Internet. Przeglądając sklepy online, można trafić na mnogość różnorodnych odcieni, które z pewnością będą odpowiadały różnym gustom. Brak amoniaku nie ogranicza producentów tylko do określonych odcieni. Mogą one występować w wielu wariantach, które dostępne są na palecie barw.

W niektórych przypadkach farby te można będzie nabyć u profesjonalnych fryzjerów. Zawsze należy rozważyć farbowanie włosów właśnie w salonach, ponieważ tylko wtedy specjaliści mogą dobrać najlepsze składniki odżywcze pod nasz typ i rodzaj łuski włosa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments